Ajaviidet meil ja mujal

Lõuna-Eestil on pakkuda imelist loodust, meeldejäävat meelelahutust, ilusaid elavaid kontserte, sportimisvõimalusi nii suvel, kui ka talvel. Siit lehelt leiate mõned ideed, et teie puhkus Ööbikuoru villas oleks veelgi mõnusam ja meeldejäävam!

 • Hoia silma peal meie eriüritustel ja kontsertidel, et teada, mida teha Rõuges!
 • Soolakamber – tervistav pooltund kuivas soola-udus, mis turgutab hingamisteid ja nahka.
 • Suitsusaun ja kümblustünn- hea võimalus nautida UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluva suitsusauna mõnusid ja kümblustünni.
 • Massaaž (ettetellimisel).
 • Rannamõnud – Meil on väike järverand, kus saab kasutada päikesevarjusid, liiva mänguasju. Järve peale saab turvaliselt minna vesijalgratta, kanuu, või paadiga. Laenutame ka kalastusvahendid

Mida teha Rõuges ja Võrumaal talvel

Iga-aastased sündmused

Ajaviide Rõuges

 • Retk Energiarajal – Energiarajal saad näha taastuvenergia objekte, nende looduslikku ja tehnoloogilist rakendust. Kõige tuntum neist on vesioinas. Energiarada algab Rõuge linnamäe parklast, suundudes Tindioru tallu. Sealt edasi viib tee paisjärveni, mille ülevoolul seisab vesitöökoda (see kõik on meil üle järve).
 • Piknik Eesti emaga – 2010. aasta suvel jõudis Rõugesse oma kohale ka Eesti ema monument, mis on rahvuse kestvuse sümbol, väärtustades eesti naist emana ja väljendades tänutunnet. Kuju on ligi 3,6 meetri kõrgune ja kaalub umbes kuus tonni. Eesti ema juures saad mäenõlval istudes lasta silmal ja mõttel üle küngaste-orgude-järvede lennelda…
 • Ööbikuoru Hüdrotöökoja külastamine
  Hüdrotöökoda rajati eelmise sajandi algul kasutades ära kohaliku looduse ja rohke vee võimalusi. Vee jõul saadi tööle nii masinad, kui turbiin elektri tootmiseks. Nõukogude ajal sihipärane töö hüdrotöökojas seiskus, kuid tänu ettevõtlikele järeltulijatele on hüdrotöökoda taastatud oma esialgsel kujul.
 • Hinni kanjon on 15-20 m sügavune ja 300 m pikkune järskude nõlvadega sälkorg, mille põhjas on sügavalt liivakivisse lõikunud Enni oja. Sälkoru järskudel veerudel paljandub ligi 200 meetri ulatuses 5 – 6 meetri kõrguste püstiste seinte või pankadena valge või mitut tooni kollakas põimkihiline liivakivi. Hinni kanjon on ainuke omalaadne Eestis. Vaata pilte.
 • Sänna Kultuurimõis (12 km Rõugest) on aktiivselt tegutsev kultuuripesa, kus saab külastada ökopoodi, lugeda raamatukogus, nokitseda puutöökojas või mätsida savikojas. Sänna Kultuurimõisa ruumides tegutseb Lejutajate Külakool.
 • Sänna Taevarada (12 km Rõugest) – Sänna Taevarada on matkarada, kuhu on paigutatud päikesesüsteemi mudel mõõtkavas 1:1 miljard. Päike ja neli esimest
  planeeti paiknevad Sänna mõisa vahetus läheduses, järgmised planeedid asuvad Pärlijõe orus Sänna ja Hurda külade vahel.
  Matkarajal liikudes on võimalik saada aimu meie planeedi suurusest/väiksusest, valguse kiiruse suurusest/väiksusest, näha mateeria ja tühjuse vahekorda kosmoses, saada teaduslikku laadi infot planeetide ja Päikese kohta ning saada aimu Sänna piirkonna kultuuripärandist.
 • Linnutee – üle Rõuge Ratasjärve on veetud trosstee pikkusega 230 meetrit. Üle järve saab “lennata” 15 meetri kõrguselt, kasutades selleks spetsiaalset varustust. Rada on läbimiseks jõukohane alates 7. eluaastast, kui ainult julgust jätkub, ning muid piiranguid ei ole. Tunni aja jooksul jõuab järve kohal „lennata” umbes 6 korda.
 • Peeter Reemanni sepikojas.

Meie sõbrad